(Видео) Каракачанов доби награда за најголем лузер на годината

By

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, доби „Златен твор“, награда што се доделува за најголем лузер на годината.

Каракачанов ја доби оваа награда откога не успеа да го собере потребниот цензус од 4,1 отсто од гласовите на парламеннтарните избори во Бугарија.

Со едвај освоени 3,64 или 3,65 % никој од неговата партија не може да биде пратеник во новото бугарско собрание.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime anime websites: Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

4Anime blood c 4anime: Dragon Ball (Dub) Episode 153