(Видео) Коза упадна во владата и украде важни документи

By

Коза упаднала во владата во индиската држава Утар Прадеш, од каде што украла важни документи. На видеото што го снимија камерите се гледа како козата бега со документите во устата додека еден маж ја брка. Таа почнала да бега откога вработените ја забележале надвор од зградата.

Животното на крајот било фатено, а работниците успеале да ги вратат документите иако биле речиси уништени. Некои, пак, тврдат дека не биле официјални документи, па така штетата не била сериозна, пренесува „Индепендент“.

Ќе ви се допадне

anime streaming. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Mother of the Goddess’ Dormitory

AnimeDao So I'm a Spider, So What?

watch anime online AnimeDao Horimiya (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 33

free anime AnimeDao Horimiya