(Видео) Крадец сакаше да ограби старица среде улица, ама наиде на баба која не попушта лесно

By

Безбедносните камери го снимија моментот кога млад човек поради обложување реши да ограби старица на улица. Рускиот медиум РТ објавија видео од баба на возраст од околу 70 години од градот Петровка во регионот Амур, која не отстапува од дрскиот разбојник на улица, иако тој е десет пати посилен од неа, со намера да ја ограби.

Видеото го објави локалната полиција и на него се гледа снимка од безбедносни камери на разбојник кој ѝ приоѓа на старицата одзади и ѝ ја краде чантата.

Меѓутоа, старицата не се откажа. Таа дури и падна на асфалтот, додека  крадецот ја влече улицата. Во еден момент  крадецот се откажа и избега кога виде случаен минувач. Потоа тој се врати да ѝ помогне на бабата и да провери дали е добро, но тогаш била повикана полицијата.

Полицијата успеала да ги идентификува разбојникот, осомничен е млад 22-годишник, кој го започнал грабежот откако се обложил со друштвото дека ќе ѝ ја украде торбата на старицата.

Ќе ви се допадне

Watch R-15 Episode 12

AnimeFreak: Leviathan: The Last Defense (Dub) anime episode 13 online free at https://animefreak.ws watch anime online

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Kill Me Baby: Butsuzou Kegatte Nise Halloween Episode Full

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol

Blogfreely: https://blogfreely.net/animefreakws/animefreak