(Видео) Куче даде гол на натпревар во Чиле

By

Куче постигна гол на фудбалски натпревар во Чиле. Тоа истрча на теренот без никој да го забележи, а откако еден од играчите го изведе слободниот удар, кучето успеа да го измами голманот и да постигне гол.

Судијата за момент беше збунет и не знаеше како да реагира, но брзо потоа го поништи голот.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: LBX: Little Battlers eXperience (Dub) anime episode 1 online free at https://animetv.cc animetvs

AnimeDao: Canvas: Sepia-iro no Motif anime episode 2 online free at https://animedao.nl seven deadly sins animedao

WCOStream: Hakata Tonkotsu Ramens anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch anime dub

Website https://aniwatch.pro: Watch Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls - Almost Daily __! Sort of Live Video (Dub) aniwatch Episode Full anime stream

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimebe

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animefreakws