(Видео) Лав исплаши туристи додека го снимаа

By

Додека група туристи во пустина снимаа лавови сметајќи дека се безбедни внатре во автомобилот, сè додека една лавица случајно им ја отвори задната врата и успеа за момент да ги преплаши.

Туристите се израдуваа мислејќи дека можат подобро да го снимат лавот, но заборавија да ја заклучат вратата. За среќа, една од жените во автомобилот брзо реагираше и ја заклучи на време.

Снимањето диви животни е убаво и адреналински, но често и најмала ситница знае ова доживување да го претвори во вистински пекол, биле некои од коментарите под објавеното видео.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Strange Love (Dub) aniwatch Episode 2 animes online

Website https://animeflix.nl: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders - Battle in Egypt animeflix Episode 24 animeflix haikyuu to the top

Inprnt: https://www.inprnt.com/profile/animeflixnl/

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/