(Видео) Македонија си доби цртан филм од големата победа над Германија

By

Големата победа на репрезентацијата на Македонија против Германија доби анимирана верзија. Видеото го направија момците од Just Cartoons и ги доловија најинтересните моменти од натпреварот во Дуизбург. Тие редовно прават анимирани верзии од светот на фудбалот.

Тие се пошегуваа со главниот судија на натпреварот, Русинот, Сергеј Карасев, со германскиот фудбалер Емре Џан, но и со најголемиот трагичар на натпреварот Тимо Вернер, кого македонските фудбалери го носат на раце на крајот на клипот.

 Во последниот дел од видеото се гледа како Пандев го вози популарното „фиќо“ со кое репрезентацијата на Македонија го размонтира германскиот тенк среде Дуизбург.

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao pokemon: Watch One Punch Man Episode 4

AnimeHeaven animehaven: One Piece (https://animeheaven.pro/m/2z1) Episode 969