(Видео) Македонија си доби цртан филм од големата победа над Германија

By

Големата победа на репрезентацијата на Македонија против Германија доби анимирана верзија. Видеото го направија момците од Just Cartoons и ги доловија најинтересните моменти од натпреварот во Дуизбург. Тие редовно прават анимирани верзии од светот на фудбалот.

Тие се пошегуваа со главниот судија на натпреварот, Русинот, Сергеј Карасев, со германскиот фудбалер Емре Џан, но и со најголемиот трагичар на натпреварот Тимо Вернер, кого македонските фудбалери го носат на раце на крајот на клипот.

 Во последниот дел од видеото се гледа како Пандев го вози популарното „фиќо“ со кое репрезентацијата на Македонија го размонтира германскиот тенк среде Дуизбург.

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Ikki Tousen (Dub) animepahe Episode 13 watch anime free

Website https://gogoanime.be: Watch Toaru Kagaku no Railgun S: Motto Marutto Railgun gogoanime Episode 2 weathering with you gogoanime

Watch Vivy: Fluorite Eye's Song - To Make Everyone Happy With My Singing Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Pokemon the Movie: Black - Victini and Reshiram (Dub) animefreak Episode Full kiss x sis animefreak

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about

T: https://t.me/s/animeflixnl