(ВИДЕО) Меркел превртуваше со очите – Путин ја „удави“ од досада со предавањето

By

Светските моќници се собраа во Хамбург на дводневниот самит на G-20, а камерите забележаа урнебесен момент, во текот на разговорот меѓу Ангела Меркел и Владимир Путин.

Додека Путин самоуверено нешто и објаснуваше на Меркел, таа во еден момент, дискретно ги преврте очите, и на сите им даде до знаеше што мисли за неговото „предавање“.

Снимката веднаш стана хит на социјалните мрежи, а не траеше долго ни да се претвори во GIF кој за само неколку часа стана вирално.

 

Со што Путин ја „удави“ Меркел, засега не е познато.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Record of Ragnarok Episode 8

Horimiya

dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 5

anime stream ANIMEFLIX One Piece