(Видео) Мештаните со стапови ги истепаа пазарџиите во Облешево

By

На социјалните мрежи кружи видео од масовна тепачка во Облешево во која настрадаа продавачите на зеленчук.

Тамошните мештани со стапови се пресметаа со пазарџиите, кои со своите камиони секојдневно доаѓаат на патот Штип – Кочани за да ги продаваат своите производи.

На снимката се гледа како мештаните, откако не успеале да се разберат со збор, со стапови се обиделе да ги решат сите недоразбирања и кавги меѓу нив.

Ќе ви се допадне