(Видео) Најсмешен автогол во историјата на фудбалот

By

На снимката која кружи низ интернет може да се види веројатно најсмешниот автогол во историјата на фудбалот. Голманот успеа да го одбрани пеналот кој претходно судијата го досудил за противничкиот тим.

Но, откако еден од неговите соиграчи скокна во негова прегратка да ја прослави одбраната, голманот го испушти фудбалот кој заврши зад гол линијата.

 

 

Ќе ви се допадне