(Видео) Наместо од Марадона, на „Твитер“ фановите се простуваа од Мадона

By

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона почина вчера на 60-годишна возраст. Сепак, меѓу твитерашите дојде до забуна и поединци разбарле дека починала познатата пејачка Мадона.

И додека светот се простува со прочуениот Ел Пибо, на „Твитер“ се појавија објави со проштални пораки од светски познатата пејачка Мадона.

Голем број луѓе погрешно разбрале дека во прашање е смртта на славната пејачка Мадона.

Ќе ви се допадне

The Rising of the Shield Hero (https://animefreak.ws/m/zgad) Episode 25 at website https://animefreak.ws animefreak dororo

The Misfit of Demon King Academy (https://animeheaven.pro/m/NpmK) Episode 13 at website https://animeheaven.pro animeheaven one piece