(Видео) Новинарка за малку ќе загинеше во утринска програма

By
Новинарката Натарша Белинг ја придржувала боцата стоејќи на страна, додека ѕвездата од „Јутјуб“, научникот Џејкоб Стриклинг, демонстрираше забавна, но многу опасна наука.

ТВ новинарката од Австралија за малку ќе останеше без глава во моментите на еден прилог за утринската програма за ТВ Студио 10, пренесува Индепендент.

Таа, со научникот изведуваа експеримент во кој требало да експлодира шише на кока кола.

Експериментот подразбираше да во шишето кока кола, се сипе течен нитроген, што предизвикува силна хемиска реакција од кое шишето под голем притисок полетува.

Но, кога новинарката се доближи да му помогне, не размислуваша што би можело да се случи, па шишето поетлао покрај нејзината глава. Во било кој случај да ја погодела, таа би била мртва на лице место.

Видете го видеото:

Ќе ви се допадне

WCOStream anime online: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

AnimeDao animes online: Spirit Chronicles Episode Preview