(Видео) Огромна бубачка го удри Џо Бајден додека држеше говор

By

Огромна бубачка го удри претседателскиот кандидат Џо Бајден за време на неговиот говор за заштита на животната средина. Тој реагира веднаш и успеа да ја тргне бубачката.

„Извинете, тоа беше бубачка, кога сме веќе кај природата“, изјавил Бајден, кој подоцна предизвика смеа на социјалните мрежи.

Додека во Америка истовремено се шират пожари и се закануваат поплави од ураганот Сали, Бајден во својата кампања го искористи моментот да го нападне Доналд Трамп поради негирањето на климатските промени и да ја нагласи важноста од итни мерки.

Ќе ви се допадне