(ВИДЕО) Ова магаре во моментот кога ќе ги слушне звуците на виолина, почнува да пее

By

Кој мисли дека магарињата не се музикални животни, грдно се измамил.

Џоли Роџерс на својот Твитер профил објави преслатка видео, во кое една девојка свири виолина, а магарето пее!

Да, добро прочитавте. Магарето на целиот глас шишти во ритамот на звукот кој го произведува виолината.

Сцената е истовремено преслатка и пресмешна.

Погледнете го видеото:

 

Ќе ви се допадне

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime dao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeDao One Piece Episode 1002

WONDER EGG PRIORITY Episode 4

JUJUTSU KAISEN Episode 20

AnimeDao Fairy Tail Episode 166