(Видео) Педесет мисирки избегале од фарма пред Божиќ

By

Група од педесет мисирки избегале од фарма во Англија, неколку дена пред Божиќ. Мисирките ги забележале случајни минувачи, пишува „Дејли мејл“.

Птиците биле видени низ шумата во близина на едно село на два километри од фармата која е во сопственост на фирмата Traditional Norfolk Poultry.

Оваа компанијата одгледува голем број мисирки и ги продава за божиќните празници.

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch KILL la KILL animeflv Episode 24 kissanime

Watch anime online for free at AnimeFreak anime sites

E.Y.E.S. of Mars (Dub) (https://animetv.cc/m/NO9y) Episode Full

ANIMEFLIX: Manabu no Natsuyasumi anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix sailor moon

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/kissanimemx

Bit: https://bit.ly/362GL1i