(Видео) Полициска потера со два автомобила бркаше коњ на автопатот Скопје – Тетово

By

Коњ кој влече запрежна кола предизвика голема опасност на автопатот од Скопје кон Тетово. Коњот со голема брзина трчаше во спротивен правец, а полициското возило кое го следеше се обиде да го запре.

На крајот во потерата се вклучија уште неколку полициски возила. На социјалните мрежи се шегуваат дека ова било најновиот модел на Тесла. Kоњот веројатно избегал од својот сопственик од  некое од селата на потегот Скопје кон Тетово.

.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Hitohira anime episode 12 online free at https://animedao.nl gleipnir animedao

KissAnime: High Speed Jessie anime episode 12 online free at https://kissanime.mx spirited away kissanime

AnimeFLV: Medabots Spirits (Dub) anime episode 39 online free at https://animeflv.uk english anime

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime

Band: https://band.us/band/84366909