(Видео) Поп со џип влезе во река на Водици па ги повика младите да рипаат по крстот

By

Снимка на свештено лице од Србија стана хит на социјалните мрежи, откако на видеото од традиционалното Богојавленско капење  попот прво со џип влегува на средe река, а потоа ги охрабрува учесниците да рипат во вода по крстот.

dobivaj vesti na viber

„Немој, ќе се преврти“, извикал еден од присутните додека џипот се спуштал во поплиткиот дел од реката, паркирајќи се во вистинската позиција за да им го фрли Светиот крст на капачите во водата.

Кога свештеникот се нашол на вистинското место и кога младите се приближувале до реката преку мостот, се слушнало прашање, кое наводно попот им го поставил на момчињата кои решиле да пливаат за Светиот крст на студеното време.

Ајде, имаш ли муда?“ било прашањето, по што се слушнала смеа на насобраните.

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

6 LOVERS

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

aniwatcher app WONDER EGG PRIORITY

AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

aniwatch app AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

tải go88