(Видео) Премиерот на Онтарио среде говор голтна пчела

By

На интернет се појави видео на кое се гледа како премиерот на Онтарио, Даг Форд, случајно проголта пчела. Политичарот држеше говор на прес-конференција, со тема приватната медицинска помош. На видеото може да се види како пчелата му лета околу главата на политичарот, а во еден момент му влетува во уста.

dobivaj vesti na viber

Шокираниот Форд се оддалечува од микрофонот, па дури и ја става раката во устата во обид да ја извлече пчелата, но безуспешно.

„Само што голтнав пчела“, потоа вели тој и се напива вода.

Ќе ви се допадне