(Видео) Претседателка на општина во Чиле бега додека новинарите ја бркаат за изјава

By

Претседателката на една општина во градот Сантијаго во Чиле, Евелин Матеј, трчала по целиот град во обид да им побегне на новинарите. Таа не сакала да даде одговор на прашањата во врска со тамошните протести.

Во земјата изминатите неколку недели се водат големи протести, а Матеј ги критикувала постапките на владата за тоа како таа се справувала со кризата, пренесува „Си-Ен-Ен“.

„Побегна. Не сакаше да разговара. За среќа ние бевме во добра физичка кондиција“, изјавил новинарот и дописник од локалниот канал Мега.

Неколку секунди подоцна, Евелин забави и им дозволи на новинарите да постават прашање. Една од одликите на политичарите ширум светот е понекогаш да ги избегнуваат незгодните прашања од новинарите, но многумина во коментарите на социјалните мрежи се шегуваат дека Евелин успеала да ги надмине сите нив.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Good Morning Call anime episode Full online free at https://animeflv.uk english anime

Website https://animedao.nl: Watch Gintama: Shiroyasha Koutan animedao Episode Full ahiru no sora animedao

AniWatch: Mobile Suit Gundam: The Origin (Dub) anime episode 6 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://wcostream.cc: Watch Okko's Inn wcostream Episode Full anime online

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe

Ourstage: https://ourstage.com/epk/qbfrdtxkonau