(Видео) Продавачка во маркет на разглас даде отказ и пцуела по шефовите

By

Американката Шана од Тексас, која била вработена во супермаркетот „Валмарт“, решила преку разглас да ги извести сите дека ќе даде отказ, а приликата ја искористила и да ги навреди шефовите. Шана сакала на сите да им објасни зошто си заминува и го напушта работното место.

„Здраво на сите клиенти, сакам да кажам дека конечно се откажувам од токсичната работа што ме доведе до очај во последната година и седум месеци“ изјавила Шана.

Таа ги нарече нејзините менаџери, колеги и шефови дека се расисти кои ги малтретираат своите вработени.

„Машките колеги се и перверзни. Се надевам дека не разговарате така и со вашите ќерки“, изјавила Шана.

Таа имаше навредливи зборови за сите освен за една нејзина колешка.

„Секоја чест за Ариел. Те обожавам и ти благодарам што ми ја даде оваа работа, кога ми беше најпотребна“, рече Шана.

Ќе ви се допадне

Attack on Titan: Lost Girls Episode 3 at website https://animeflix.nl banana fish animeflix

Fairy Tail Episode 175 at Funimation heroes rising funimation