(Видео) Првиот кружен тек во Ужице создаде хаос во градот

By

Во Ужице, соседна Србија, неодамна беше пуштен во употреба првиот кружен тек во градот. Жителите не се снајдоа баш најдобро со новиот сообраќаен режим, а видеоснимката што се појави на интернет покажува дека на кружниот тек се случува вистински хаос.

dobivaj vesti na viber

Реакциите на луѓето што го гледале видеото се дека, освен што изгледа страшно, граѓаните на Србија не виделе нешто посмешно последниве години.

Ќе ви се допадне

game sunwin

sunwin web

sunwin club sunwin web tải sunwin apk

tải sunwin

sunwin