(Видео) Работник со багер му искрши пет камиони на шефот оти не му давал плата

By

Работник од Турција, Хакан М. незадоволен од тоа што неговиот шеф не му дал плата, седнал во багерот и уништил пет камиони на фирмата. Сопственик на компанијата наводно бил неговиот вујко Омер, пишува турскиот портал „Хабертурк“.

Видеото е направено во Турција пред неколку дена, а на почетокот било објавено во Тик ток. Според пишувањето на турскиот медиум, Омер, кој бил сопственик на фирмата која се занимава со ископ и транспорт на јаглен, на работниците не им платил плата.

Медиумите пренесуваат дека Хакан ќе направел уште поголема штета, ако неговите колега и другите работници не го спречеле. Откако видеото се појави на социјалните мрежи, луѓето почнале да му испраќаат поддршка на Хакан.

„Тешко е, негово право е да добие плата. Даде сè од себе. Зошто не ги плаќате работниците? Ќе го најдам овој човек и ќе му подадам рака да се поздравам. Го направил тоа што требало“, биле само некои од коментарите со поддршка.

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch Ling Long: Incarnation Episode 6

Website https://animefreak.ws: Watch Tsuki ga Kirei Special animefreak Episode Full animefreak boku no hero

Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animekisa.in/m/VjVG) Episode 16

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home