(Видео) Реакцијата на Чарлс додека ја потпиша заклетвата ги насмеа сите

By

Најстариот син на починатата кралица Елизабета Втора, Чарлс Трети, вчера беше прогласен за нов британски крал. На церемонијата присуствуваа членови од кралското семејство, британскиот премиер и други високи политичари.

dobivaj vesti na viber

Целата церемонија за првпат во историјата се гледаше на телевизија, а реакцијата на Чарлс за време на потпишувањето на заклетвата ги насмеа сите. На масата имаше две големи хартии и две кутии за пенкалата.

Чарлс го потпиша првиот документ, но за вториот имаше проблем, па направи смешен израз на лицето ѝ им сигнализираше на помошниците да ја тргнат една од кутиите за пенкала која му сметаше. Видетото за кратко време стана хит на интернет.

Ќе ви се допадне