(Видео) Срби вртеа оро во море и ја кренаа на нозе цела Парајлија

By

На социјалните мрежи осамна видео од грчкото летувалишта Паралија каде десетици српски државјани  играат српско оро во водите на Егејското море.

dobivaj vesti na viber

На видеото се гледаат и двајца мажи кои стојат на средина, едниот држи српско знаме, а другиот грчко, врзани едно за друго.

Додека се врти орото во море поддршка за играорците  е публиката на плажа, а по објавата на социјалните мрежи –следеа низа коментари.

Дел од коментарите беа „Браво, играчи само весело“, другите коментари пак “Срам ме фаќа што ги гледам“.

Ќе ви се допадне