(Видео) Сватови се истепаа на свадба заради музиката

By

На една свадба во турскиот град Адана настана вистински хаос откако гостите започнаа да се тепаат затоа што не можеле да се договорат околу музиката.

На снимката се гледа како летаат столови од еден табор кон другиот, а тепачката настанала затоа што двете семејства доаѓаат од различни делови на Турција, па сакале на свадбата да има традиционална музика од нивните родни места.

Диџејот се обидел да направи компромис со наизменично пуштање два вида музика, но ова само уште повеќе ги налутило сватовите кои се обвинувале меѓусебно дека секој игра само на својата музика.

На крајот морала да интервенира и полицијата, но никој не бил уапсен затоа што сватовите не сакале да сведочат едни против други, а и никој не бил посериозно повреден.

Младенците потоа ја напуштиле свадбата, а истото го сториле и нивните гости.

Ќе ви се допадне

Kaiji: Against All Rules (https://aniwatch.pro/m/Me6k) Episode 26

Pingu in the City (https://animeheaven.pro/m/lYZP) Episode 26

Website https://kissanime.mx: Watch Urusei Yatsura Movie 6: Always My Darling kissanime Episode Full kissanime twitter

Website https://animepahe.cc: Watch Horizon in the Middle of Nowhere II (Dub) animepahe Episode 13 anime websites

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/113223833513244008040

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091