(Видео) Вучиќ и ќерка му со трубачи ја славеа победата на изборите

By

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, заедно со неговата ќерка Милица со трубачи ја прославија победата на изборите.

Вучиќ по прес-конференцијата со новинарите, заедно со ќерка му Милица се упатија во просториите на Српската народна странка, каде што продолжило славењето.

На прославата била и премиерката на Србија, Ана Барнабиќ, како највисок функционер. Во седиштето на партијата во околу 22 часот дошле и трубачи да им ја честитаат победата на функционерите со песна. За потсетување, партијата СНС освои 63% од гласовите.

Ќе ви се допадне

The Rising of the Shield Hero (https://animeplanet.cc/m/OlqY) Episode 25 at AnimePlanet anime planet dubbed

Gleipnir (Dub) Episode 6 at website https://kissanimeonline.com kissanime legend of korra