(Видео) Згодни танчерки предизвикаа скандал во Австралија со нивното тверкање за време на воена церемонија

By

Згодни танчерки од Австралија завршија на сите насловни страни на тамошните медиуми, но и на столбот на страмот, откако во јавноста се рашири нивното видео како тверкаат за време на една воена церемонија. Тие биле ангажирани од Кралската австралиска морнарица.

Требало да изведат точка на церемонијата, по повод промоцијата на новиот брод HMAS Suplaj. Морнарицата не објаснила зошто танчерките биле ангажирани да настапат со ваква точка. Надлежните овој нивен настап го оцениле како несоодвентен, бизарен и навредлив.

Провокативната кореографија на танчерките и нивните костуми, предизвикале бурни реакции и во јавноста, а конзервативците го нарекле ова скандал од невидени размери.

Ќе ви се допадне

4Anime boku no hero academia 4anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 7 (https://4anime.biz/m/6LzY/ep-7)

AnimeTV anime tv web: The Quintessential Quintuplets 2 (https://animetv.cc/m/OVGW) Episode 12