Чевли со потпетици: модели за есен-зима 2020/21

By

Не само потпетици, откријте ги со нас сите неопходни модели за ладната сезона!

Кога зборуваме за чевли со потпетици, прашањето станува сериозно, дури ни љубителите на рамни чевли не можат да порекнат дека подлегнале – барем понекогаш – на магијата на стилето-моделите. Од другата страна, добро познато е дека убав пар потпетици може радикално да ја трансформира облеката. Сè е во изборот на вистински модел, и тоа не мора нужно да биде петица од 12 цм.

Можете, на пример, да се насочите кон вонвременските и секогаш елегантни китен-потпетиците или на моделите со широки и средни потпетици. Исто така, можете секогаш да изберете супер отмени мокасинки, кои ќе бидат ѕвезди оваа есен и во текот на зимската сезона. Но, меѓу најмодерните предлози за оваа сезона се чевлите со необични потпетици, слинкбек-моделите и чевлите со еклектични апликации и драгоцени детали.

Создадовме наша листа со 15 најинтересни модели меѓу оние кои се забележани во новите колекции. Дали сте спремни да ги откриете со нас?

Ќе ви се допадне

Hunter x Hunter Episode 148 at website https://animeplanet.cc anime planet romance

Yashahime: Princess Half-Demon Episode 15 at website https://animeheaven.pro anime in heaven