Каубојки во мода оваа сезона: Идеи како да ги комбинирате

By

Каде ве очекуваат најдобрите модели?

Каубојките оваа есен се бестселер во повеќето продавници и ги оборија сите рекорди на продажба. Ги носат хероините од сите старосни доби – од Џиџи Хадид до Диана Кругер,

Темата на каубоец и понатаму ги инспирира дизајнерите за обработка на облека и обувки во вестерн стил: антилоп јакни, кошули со реси и шеширите се претворија од фестивалски детали во елементи на речиси основната гардероба. Денес многу познати личности и влијателни дами покажуваат љубов кон каубојските чизми така што во нивните стајлинзи ја прикажуваат нивната практичност и сестраност.

Во 2019, девојките во каубојски чизми веројатно нема да ве асоцираат на херои од каубојските филмови. Овие чизми престанаа да бидат нешто екстравагантно – бидејќи креирањето аутфит со нив денес не е тешко. Дури, фешонистоте ги комбинираат со лесни фустани и пантолони. Високите каубојки во новата сезона привлекуваат посебно внимание. Ако минатата пролет сите сонуваа за каубојски чизми, сега тоа е најрелевантниот модел на чизми под колена. Носете ги со миди здолништа и долги капути, како и храбро со фармерки и пантолони, надополнувајќи го изгледот со лакиран капут или волуменозна јакна. Комбинацијата – каубојки и фармерки е можеби најприфатената, но исто така е и доста спектакуларна. Во таквиот дует ќе биде вратена конотацијата на Дивиот запад – како ефектот би се смалил на минимум, дајте му предност на светлиот тексас.

Белите каубојки и понатака се во мода, па немојте да се плашите од храбрите стајлинзи. За испирација, погледнете ја Ел Фанинг. Актерката, дури и во дождливиот Њујорк, се обложува на снежна бела боја. Меѓу најрелевантните модели на сезоната се каубојките со додатоци во боја. Таквиот пар може да биде и единствениот светол акцент на вашиот стајлинг и неизбежна врска со другата облека.

Како познатите дами носат каубојки оваа есен и каде можете да ги купите најмодерните чизми испирирани од Дивиот запад, погледнете во нашата галерија со фотографии.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime 4Anime Your Name.

4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7

4anime biz That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 4