Како да носите светол костум во канцеларија

By

Оваа есен се препорачува конзервативната и минималистичка гардероба да ја освежите со бои.
Општо е прифатено дека ноември е сезона на студ, дожд и неизбежната есенска депресија. Меѓутоа, модните инсајдери предлагаат да се разбие тој стереотип со следниот принцип: „Ако не можете да го промените времето, променете го ставот спрема него“.
Светлото одело, за разлика од моделите во сивите тонови и гардеробата во истата тмурна палета, ќе биде одлична пилула против блузот. Дури, оделото ќе ве спаси од опсесивната дилема „Што да носам денес?“, затоа што оделото веќе е готов изглед кој лесно се вклопува во било кој стил, и покрај предрасудите.
Во текот на денот, можете да го надополните со бела кошула или со сив, контрастен капут и чизми со удобни потпетици. Навечер можете чизмите да ги замените со софистицирани штикли и спремни сте за одење на некоја вечера или друштвен настан. Со истиот успех, светлото одело може да се спријатели со патики и јакна, помагајќи ви во работните денови да се движите низ град со максимална удобност.
Не плашете се од одважните нијанси: фуксија, сорбет, розова, лимон, виолетова или неон (за најодважните љубители на модата), бидејќи тие ќе го чуваат вашето добро расположение.
Исто така, обратете внимание на кројот на оделото. Запомнете дека лабавите и широки пантолони ја нагласуваат нежноста на фигурата. Но, со сакото можете да експериментирате. Доколку сте уморни од огромниот блејзер, погледнете пократки модели со необични детали – асиметрични или украсни елементи, па дури и спектакуларни копчиња.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeHeaven Bleach (Dub) Episode 366

english anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven Horimiya (Dub)

watch anime AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat