Облека што никогаш не излегува од мода

By

Трендовите доаѓаат и си одат, но основните нешта остануваат.

Секако, не секогаш, но постојат случаи кога не изгубиле на значење веќе неколку децении и сигурно не планираат да се помрднат од своите позиции.

Денес ќе зборуваме за нив.

Ролка

Минималистичка, малку предимензионална или со тесен ускладен крој. Кој е главниот адут на ролката? Одговара апсолутно на сè: фустани, панталони, јакни, како дел од слоевит стајлинг итн.

Фармерки со рамен крој

Секогаш ќе се вклопуваат класичните фармерки – прашање е кои детали да ги одберете за нив. Денес со овој модел се носат чизми со четвртести потпетици. За пет години тоа ќе бидат некои други, помодерни чевли, но фармерките ќе останат непроменливо популарни.

Чизмички

Денес е популарна опција со постојана четвртеста петица. Овој облик визуелно ја издолжува ногата, дури и ако висината на петицата е само неколку сантиметри. Ве советуваме да погледне чизми до зглобот во светла боја, затоа што тие создаваат ист зачудувачки ефект.

Џемпер со текстура

Овој џемпер треба да биде истовремено топол и модерен, така што во зима ќе може да се напика во нешто, а притоа да не се срамите да го тргнете горниот слој, на пример додека седите во кафуле.

Капут со дупли копчиња

Денес ваквиот капут е релевантен или во рамен крој или во варијанта со колан. Моделот може да се носи и со кежуал стајлинзи и со нешто елегантно.

Без овие парчиња тешко е да ја замислите гардеробата на елегантната жена од 21 век. Кога ќе ја соберете оваа база, сами ќе разберете колку е полесно да ги смислувате секојдневните стајлинзи. И најважната работа! Не заборавајте да си играте со бојата! Една од најрелевантните нијанси на оваа сезона е виното, ванилата и темновиолетовата!

Ќе ви се допадне

Animepahe: Days: Touin Gakuen-sen! anime episode 3 online free at https://animepahe.cc anime

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao: The Wind Rises (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao god of highschool

Gaist Crusher (Dub) Episode 78

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54570361

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/