Уличен стил: Карирани фустани во мода

By

Карираниот дизајн е еден од безвременските трендови.

Фустаните со карираниот принт релевантни се во секоја добра од годината, поради што љубителките на модата ги сакаат и со задоволство ги комбинираат со омилените додатоци. Оваа сезона активистите на уличниот стик демонстрираат и практични интерпретации на овие фустани и опции украсени со романтични карнери.

Карираните фустани се основната работа во гардеробата, која фешонистите најчесто ги користат за креирање на секојдневните урбани стајлинзи. Значи, во елегантниот асиметричен фустан можете да одите на деловен состанок, а во кратко мини со проѕирни ракави – појдете на состанок. Подобро е да ги оставите лесните и бестежински текстури за вечерните излегувања.

Собравме инспиративни примери од уличниот стил на ѕвездите кои ќе ве инспирираат кои оваа сезона заблескаа во карирани фустани.

Ќе ви се допадне