(Видео) Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз направи ајвар во резиденцијата, па теглите ќе им ги дели на дипломати

By

Амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнз, правеше ајвар во својата резиденција.

Традиционално секоја година амбасадорите на САД во нашата држава прават ајвар.

Теглите ајвар „ред дог“ ќе им бидат подарени на пријателите на Мери Брнз, странски дипломати, посетители.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Battle Spirits: Double Drive animetv Episode 44 anime tv attack on titan

KissAnime: Appleseed XIII (Dub) anime episode 13 online free at https://kissanime.mx black clover kissanime

https://animedao.nl sites like animedao

Animepahe: Akazukin Chacha OVA anime episode 3 online free at https://animepahe.cc anime streaming

4Anime: Gantz: Second Stage anime episode 13 online free at https://4anime.biz one piece 4anime