Али Ахмети стана кум на синот на Артан Груби

Шефот на кабинетот на претседателот на ДУИ, Артан Груби на Фејсбук се пофали дека неговиот син Епир денес полни 2 години, ама и дека негов кум е претседателот на партијата, Али Ахмети.

„Денес Епир наполни две години и моето семејство е почестено што токму на неговиот втор роденден една од најценетите личности, Али Ахмети, стана негов кум“, стои во пораката на Груби.

Scroll to Top