Амбасадорот на Индонезија му поклони точак од бамбус на Пендаровски

By

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, доби еколошки точак од бамбус од амбасадорот на Индонезија, Иван Богананта.

„Ми беше задоволство лично да се сретнам со амбасадорот на Индонезија, Иван Богананта, кој поради пандемијата, акредитивите ги предаде по писмен пат. Етничката и културна разновидност, негувањето на толеранција и меѓурелигискиот дијалог, се вредности кои ги споделуваат двете земји и кои претставуваат основа за продлабочување на нашите меѓусебни контакти“, напиша Пендаровски на Фејсбук.

 

Ќе ви се допадне

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavens

Website https://animedao.nl: Watch REINBOU animedao Episode Full animedao death note

GoGoAnime: Angels of Death anime episode 12 online free at https://gogoanime.be my hero academia season 4 gogoanime

Website https://animebee.to: Watch Seiyu's Life! animebee Episode 13 gogoanime