„Чекаме бебе“-објави вереницата на портпаролот на ВМРО Димче Арсовски

By

Откако на почетокот на година, ја побара својата девојка за жена, потпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски ќе стане татко. Неговата сопруга Соња е  бремена, и веста ја споделија на социјалнните мрежи мрежи.  “Чекаме бебе“, објави Соња на Инстаграм.

Инаку, вереницата на Димче, Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Тој на почетокот на годината, на својот роденден ја побара за жена.

Ќе се жени Димса Арсовски: Прстен за Соња на роденденот на портпаролот на ВМРО -ДПМНЕ

Ќе ви се допадне

One Piece (Dub) Episode 680 at website https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Gintama Episode 201 at website https://aniwatch.pro. See more anime

GoGoAnime