Дипломатски Дедо Мраз

By

Со црвена капа на главата министерот за надворешни работи, Никола Димитров, стана Дедо Мраз. Капата одлично му прилега со елегантната кошула и свилената вратоврска. По теркот на светските ѕвезди, ама и политичари, шефот на дипломатијата испрати новогодишна честитка. Интересно е тоа што дедомразовската фотографија си ја намести да биде и профилна слика на неговиот фејсбук-профил. Овој потег на Димитров наиде на позитивни коментари, поддршка па и верба дека „ќе нè биде“.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream How NOT to Summon a Demon Lord Ω

ANIMEFLIX Tokyo Revengers (Dub)

Bleach (Dub)

anime to watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Attack on Titan Season 3

tải go88