Еден од најголемите хитови на Тоше крие вистинска приказна за човек кој извршил убиство

Зад многуте снимени љубовни песни се крие и вистинска приказна, а ова е една од нив.Пејачот Тоше Проески загина во тешка сообраќајка на 16 октомври 2007 година.Наскоро ќе се обележи цела деценија откако овој голем уметник не е меѓу живите, но сите  го паметиме по големите хитови и емотивни, романтични балади. Токму една од нив беше песната која спаѓа во топ 5 најголемите хитови на Тоше, а која крие голема тајна.Станува збор за песната „Соба за тага“, а како што се зборува, стиховите ги напишал маж кој бил на отслужување на затворска казна затоа што го убил љубовникот на својата девојка.Текстот стигнал до менаџерот на Тоше, кој му го покажал на Тоше, кој, пак, набрзо потоа ја снимил и песната.

dobivaj vesti na viber

Scroll to Top