(Фото) Дадар на турски специјалитети во Истанбул

By

Еден од најдобрите македонски шминкери, Александар Билјановски – Дадар, е во Истанбул. Дека ужива во патувањето, ама и во турската храна, Дадар покажа преку сликите што ги објавува на социјалите мрежи.

„Кога си близу Босфор одма е друго“, вели тој и со пријателите сподели фотографии од патувањето. Тие пак, му коментираа дека се љубоморни, ама и дека сакаат да се со него во Истанбул.

Познатиот шминкер, освен што ужива во вкусната храна, се пофали дека бил и на шопинг. Со маска и следејќи препораки за да се заштити од короната, оти вирусот и понатаму се шири во Турција.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Tabi anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime pokemon

Website https://wcostream.cc: Watch Mobile Suit Gundam 00: Second Season wcostream Episode 25 wcostream close enough

Slam Dunk: Shouhoku Saidai no Kiki! Moero Sakuragi Hanamichi (https://kissanime.mx/m/z0pZ) Episode Full

AnimeFreak: D4 Princess anime episode 24 online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/2d37835c-4e0b-40b0-a820-83ea1e4cebfd