(Фото) „Етничка Мекедонија за инат на албанските пејачки“, реагираат Лозано и „Некст Тајм“

By

По пропагандите со карта на голема Албанија и независно Косово на светски познатите пејачки Дуа Липа и Рита Ора, реагираа Некст Тајм и Влатко Лозаноски. Тие преку социјалните мрежи им реплицираа објавувајќи историска карта на етничка Македонија.

Тие решија да реагираат јавно затоа што според картата на Албанија на двете познати пејачки влегуваат и делови од Република Македонија.

По нивната објава поддршка им даде пејачот Влатко Лозаноски, кој исто така објави карта на етничка Македонија.

Пред некој ден реагираше и српската пејачка Јелена Карлеуша, која на Дуа Липа ѝ рече да почне да шири љубов, а не национализам на социјалните мрежи.

(Фото) Дуа Липа има желба за голема Албанија

По Дуа Липа, и Рита Ора промовира независно Косово

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Little Yeyos Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch To Your Eternity (Dub) twistmoe Episode 13 anime streaming

GoGoAnime: Chrono Crusade: Azmaria's Lessons (Dub) anime episode 11 online free at https://gogoanime.be watch anime dub

AnimeTV: Martian Successor Nadesico: The Prince of Darkness anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv shows website

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/kissanimemx/about-me/

Veoh: https://www.veoh.com/users/animefreakws