(Фото) „Љубов меѓу татко и ќерка“, вели Мухамед Зекири за новата фотографија со малата Далија

Пратеникот Мухамед Зекири сподели фотографија со својата ќерка Далија Нани.

dobivaj vesti na viber

„Љубов меѓу татко и ќерка“, напиша Зекири.

Зекири е во брак со новинарката и поранешна директорка на „Алсат телевизија“, Бисера Јордановска.

Двојката се венча лани во ноември, а кум на свадбата им беше претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Scroll to Top