(Фото) Се венчаа Дуле и Елена од “Фчерашни”

Новинарката Елена Романова и Дуле Петров, кои настапуваат и како актери во популарната скеч-емисија „Фчерашни новости“, вчера се венчаа. Дуле на „Фејсбук“ објави слика со венчалниот лист и порака „фатени за озбилно“. Двојката го очекува нивното прво дете.

Scroll to Top