(Фото) Сине Митре фала што ни дојде во животиштава – Елана и Дуле од Фчерашни станаа родители

By

Новинарката Елена Романова и нејзиниот сопруг Дуле Петров oд „Фчерашни“ станаа родители и веднаш објавија фотографија од нивниот син Димитрија.

dobivaj vesti na viber

„Димитријо сине Митре, фала ти што ни дојде у животиштава за да ни ги разубавиш“, напиша Дуле на „Фејсбук“.

Актерите од популарната скеч-емисија неодамна се венчаа, а на социјалните мрежи објавија слика со венчалниот лист и порака дека се „фатени за озбилно“.

Ќе ви се допадне