(Фото) Со трубачи и музика на увце, Перо Антиќ славеше роденден

By

Поранешниот кошаркар, а сега претседател на Kошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, вчера го прослави 38. роденден.

Тој имаше забава со повеќе  гости. Меѓу поканетите биле и пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар. Трубачот Џамбо со Агушеви, кои на славеникот му свиреа на увце.

За роденденот на Антиќ имало и торта со бројот 12 , број кој тој го носеше на дресот кога играше за Црвена ѕвезда.

Ќе ви се допадне

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Black Clover Episode 168

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 20

AnimeFreak WONDER EGG PRIORITY Episode 9

watch animes WONDER EGG PRIORITY

anime freaks website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc