(Фото) Заев во црна кошула со бел вез, твитерџиите фаќаат сеир

By

Стара слика од премиерот Зоран Заев, на која седи опуштено покрај базен, во црна кошула со бел вез деновиве е хит на социјалните мрежи. Сликата се споделува на „Фејсбук“ и на „Твитер“, а коментарите се поделени. Некои фаќаат сеир на сметка на стилот на Заев, а други велат дека изгледал одлично кога бил помлад и со неколку килограми помалку од денес. Сепак, најголемиот број коментари се на сметка на кошулата, заради која твитерџиите го споредија Заев со Индиец.

Ќе ви се допадне