(Галерија) „Филтер 57“ за Игор Џамбазов – Глумецот слави роденден

By

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов денес слави роденден. Тој полни 57 години. Во негов стил, роденденот си го честита самиот на себе, а објави слика од едни од најпопуларните цигари во поранешна Југославија, Филтер 57.

„Хепи бртдеј ту ми“, напиша Џамбазов.

Роденденски честитки доби и од фановите, но и од познатите, кои споделуваат заеднички слики со глумецот на своите профили. Весна Бејби му посака годинава да му биде кума на свадба.

Џамбазов периодов е постојано во центарот на вниманието на јавноста поради неговата љубов со алпинистката Илина Арсова. Тие не кријат колку се заљубени и постојано објавуваат заеднички фотографии на Инстаграм.

 

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto (Dub)

animes online Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

free anime online Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

anime flix My Hero Academia Season 3

anime sites Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!