(Галерија) Јавните личности од дома испраќаат пораки: Останете дома

By

Голем број познати личности во Македонија, преку социјалните мрежи, пренесоа порака до сите да останат дома додека трае пандемијата со коронавирусот.

Пејачките Карлонина Гочева, Викторија Лоба, Елена Велевска беа дел од нив кои напишаа дека тие ќе останат дома и ќе ги слушаат препораките на експертите затоа што на тој начин ќе се заштитат себе си, своите најблиски, но и сите други.

Претседателот Стево Пендаровски прогласи вонредна состојба на целата територија која ќе трае 30 дена, со можност истата да биде прдолжена. Од денес почнува полицискиот час во Македонија и се забранува движење во периодот од 21 до 06 часот секој ден.

Каролина Гочева
Викторија Лоба
Тамара Тодевска
Андреја Ѓорѓиески – Андреј ДНК
Едина Муса
Елена Велевска
Владимир Блажевски Панчо ДНК
Ѓоко Танески
Диџеј Галоски

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Dragon Ball Super Episode 123

watch anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

free anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime free Boruto: Naruto Next Generations (Dub)