(Галерија) Музика и чизкејк на планина: мала забава за роденденот на Илина

By

Алпинистката Илина Арсова денес слави роденден. Скромна забава за 38. роденден на планинарката, на која прв ѝ честита Игор Џамбазов. Со торта чизкејк и супер друштво, на роденденот на Илина се и поп-пејачката Тамара со сопругот Мачка и нивните деца – ќерката Хана и синот Дарин. Забавата не е во Дојран, каде што веќе подолго време престојуваат Игор и Илина. Тие сега времето го поминуваат во планинските села во Западна Македонија. Фотографии споделија од Маврово, ама и од селото Јанче, Дебарско. Игор за Илина на „Инстаграм“ напиша:

„Таа е сè што имам.
Таа е сè што немам.
Таа денес полни 38 лета.
Среќен роденден, среќо моја!“

Ќе ви се допадне

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://animefreak.ws/m/3XAB) Episode 9 at website https://animefreak.ws. See more anime freaks website

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow (https://animeplanet.cc/m/JnqP) Episode Full at AnimePlanet anime planet manga