(Гaлерија) Велигден во домот на познатите

By

Голем број верници го дочекаа Христовото воскресение, но оваа година беше поинаку заради пандемијата. Па така неместо фотографии од пред храмовите, јавните личности споделуваа фотографии од Велигден во домот. Водители, пејачи, спортисти, актери,политичари објавија на социјалните мрежи како ги минале празниците, како ги бојадисале јајцата и како го украсиле домот за Велигден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

За многу години нека е велигден❤Мир,спокој, здравје на сите ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!

Posted by Sonja Tarculovska on Saturday, May 1, 2021

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

За овој Велигден, решив да ги нацртам ликовите од омилениот цртан на моите деца Сунѓерот Боб. Детски радости! 😄

Posted by Andrijana Janevska on Thursday, April 29, 2021

Среќни празници со делото на моите синови и креативната внука! Јајца обоени со флуоресцентни бои што светат ноќе 😊

Да сте сите живи, здрави, среќни и весели!

Posted by Nikola Dimitrov on Sunday, May 2, 2021

Ќе ви се допадне

AniWatch dubbed anime: Watch Gintama Episode 9

AnimeTV freak anime tv: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 19