Игор Џамбазов: Нешто чудно ми се случува по примањето вакцина

By

Актерот и шоумен Игор Џамбазов пред повеќе од еден месец ја прими втората доза од кинеската вакцина на „Синофрам“. Денес, се пошегува на својот инстаграм-профил на сметка на вакцината – позира со закосени очи.

„Откако ја примив кинеската ваксајна, нешто чудно ми се случува“, напиша тој под фотографијата.

Пред еден месец тој објави на „Инстаграм“ сертификат со апел до граѓаните да се имунизраат: „Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш“, рече тогаш Игор за „Репортер“, среќен што, конечно, е заштитен од коронавирусот.

Тој во една објава им се налути на оние што не веруваат во короната и кои сè уште мислат дека се работи за некаков заговор.

(Фото) Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш, рече Џамбазов откако прими Синофарм

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Pokemon: Pichu Bros. in Party Panic (Dub) animetv Episode Full death note anime tv

Website https://animepahe.cc: Watch Tales of Eternia animepahe Episode 13 dubbed anime

WCOStream: Mizu no Kotoba anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

KissAnime: Code Geass: Nunnally in Wonderland anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime one punch man

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimelol

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx