Калиопи ја излажа својата менаџерка

By

Македонската пејачка Калиопи Букле  многу често се вклучува во живо на „Инстаграм“, каде што разговара, пее, се дружи со своите фанови. Таа деновиве за своите фанови ширум регионот организира „Калиопи Фан Арт.

Меѓутоа бидејќи вчера беше 1ви април па македонската пејачка речи да се пошегува со нејзината менаџерка, Лорета. Па и се јави да и каже дека  „Калиопи Фан Арт“ се откажува.

Таа овој момент го сними со својот мобилен телефон и го објави на својот „Инстаграм“.

View this post on Instagram

Did you manage to fool, confuse or make a prank to someone? After a long day of working on the Kaliopi Fan Art project and posting it on social networks and mediums across Europe, Loreta received shocking news from me this morning on the first of April morning Sorry for the bad sound, it's my fault,but this cannot be repeated!😂😂 It is April Fool's… I am calling Loreta now… (Call me it's an emergency) -message Loreta:”Yes?” Me:”Loreta, we have a problem…Romeo says that Fan Art festival has to be stopped at once” Loreta:”Ok..” Me:”What do you mean ok? It has to be stopped, right now!” Loreta:”Why?We did something wrong ?” Me: “Everything has to be stopped…He's right “ Loreta: “What did we do wrong?” Me: “I will explain it to you.Stop everything Stop Kaliopi Fan Art !” Loreta: “So now we have to remove everything?”😱 Me: “Remove everything” Loreta: “From social media?” Me: “From everywhere” (she is in shock but agree) Me: “Noooooo…Loreta stop! Aprililili !!!” 😂😂😂 Loreta: “Are you normal? I ran out of air…”😤 Sorryyyyyy Loretaaaaa!!! 😂❤️😊

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official) on

Во меѓувреме таа е активна на Инстаграм. „Драги мои, За време на изолацијата додека ги следиме препораките и седиме дома, како примарна мерка во борбата против корона вирусот, решив да го искористиме времето за креативност и дружење. Освен што пееме, јас и мојот тим смисливме начин како да бидеме креативни а воедно и поблиску иако сме далеку едни од други, под мотото #седидома“ напиша таа .

За потсетување, пред короната пејачката имаше успешни концерти ширум регионот со кои ќе продолжи по пандемијата. Се уште енмала настап во Македонија.

Ќе ви се допадне